Apr 22, 2020 Home 0 Comments
Koronawirus na powierzchniach - rozwiązaniem maty dekontaminacyjne

"Badanie grupy kilkunastu naukowców opublikowała amerykańska agencja Centers for Disease Control and Prevention, będąca częścią federalnego departamentu zdrowia. Eksperymenty przeprowadzone zostały w jednym ze szpitali w chińskim Wuhanie, gdzie leczono pacjentów chorych na COVID-19. Jak czytamy w publikacji, 94 procent wymazów z podłogi na oddziale intensywnej terapii szpitala wykazało obecność koronawirusa.

Nowe wyniki badań z Wuhanu potwierdzają, że koronawirus przenoszony jest na podeszwach butów i utrzymuje się na podłogach. Wirus wykrywany był w powietrzu nawet w odległości czterech metrów od zakażonego.

Pozytywny wynik dała także połowa wymazów z podeszew butów pracowników OIOM-u. To by wyjaśniało, dlaczego koronawirusa wykryto także na podłodze w tych rejonach szpitala, gdzie nie było pacjentów z COVID-19.

Naukowcy oceniają, że koronawirus rozprzestrzenia się na powierzchniach i w powietrzu w stopniu wysokim, stwarzając duże zagrożenie dla personelu medycznego.

W związku z tym badacze silnie zalecają, by dezynfekować podeszwy butów za każdym razem, gdy ktoś z personelu opuszcza salę z chorymi.[...]"

"Naukowcy oceniają, że koronawirus rozprzestrzenia się na powierzchniach i w powietrzu w stopniu wysokim, stwarzając duże zagrożenie dla personelu medycznego.[...]"


W związku z powyższym KTG Semigat przypomina, że najszybszą i najskuteczniejszą metodą to stosowanie w tym celu mat dekontaminacyjnych.

Maty te wykonane z polietylenowej folii pokrytej przyjaznym dla środowiska akrylowym klejem w roztworze wodnym są pokryte Biocydem o szerokim zakresie. Biocyd doskonale sprawdza się w niszczeniu wirusów, bakterii, grzybów oraz alg.

Te wysokiej jakości wielowarstwowe maty dekontaminacyjne będące wyrobem medycznym klasy 1 dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. Cienkie, ekonomiczne i łatwe w użyciu, charakteryzują się doskonałą skutecznością w usuwaniu drobin.

Przeznaczenie:

w wejściach do czystych stref, obszarów ryzyka, sal operacyjnych, laboratoriów i wszędzie tam gdzie pojawia się potrzeba zachowania wysokiego stopnia czystości;

przy wyjściach z obszaru chronionego, z którego nie powinny wydostawać się zanieczyszczenia;

w przejściach, korytarzach, śluzach;

w pomieszczeniach sąsiadujących z halami produkcyjnymi;

wewnątrz przebieralni, schowków, magazynów, itp.

Zapytania o dostępność oraz wycenę mat prosimy kierować na adres mailowy:

sklep@semigat.pl

lub telefonicznie pod numerem:

22 619 86 13

--------------------------------------------------------------------

źródła:

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-w-powietrzu-i-na-powierzchniach-nowe-badanie,nId,4436083

https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/26/7/20-0885_article

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: Site url with http://
* Komentarz:
Type Code
arrow_upward